Recente transformaties van Den Dam
Sinds 2017 kunnen fietsers en voetgangers vanuit Merksem via een nieuwe brug over het Albertkanaal naar het centrum van Antwerpen. Een jaar eerder opende in Park Spoor Noord een nieuwe school en werden in en rond de Slachthuissite verschillende projecten uitgewerkt die de buurt sterk zouden veranderen.
Ondertussen zijn we 8 jaar verder en is er zowel in de publieke ruimte als op vlak van woningbouw al héél veel veranderd.
De aard en omvang van de transformaties die in en langs de Wijk Dam en de Slachthuissite zichtbaar worden zijn voor de meeste Antwerpenaars nog onbekend.
Waar de wijk tot voor kort Merksem en het Ringviaduct de rug toekeerde komen er nieuwe connecties met het toekomstige Ringpark Lobroekdok.
Het nabijgelegen Sportpaleis zal na de overkapping van de Ring zijn voor- en achterzijde omkeren, een groot deel van de slachthuissite werd ondertussen verbouwd tot een nieuwe campus van AP-hogeschool, in de publieke ruimte tussen de woonblokken werden nieuwe straten en pleinen gerealiseerd… kortom, hiér gebeurt het.
Expeditie De Stad bracht alle recente en lopende projecten in kaart en neemt je graag mee op verkenning om naast de oude bezienswaardigheden stil te staan bij recente, huidige en toekomstige ontwikkelingen.